Maskenbildner
Skip to main content Skip to search Skip to main navigation

Product information "Oribe Bright Blonde Shampoo Travel 75 ml"

Oribe Bright Blonde Shampoo Travel 75 ml

Gently cleanses the hair. Makes hair look brighter and eliminates yellow tones. Can be used daily to refresh blonde hair.

Directions

Lather, relax, rinse.

Benefits

• Sulfate-free shampoo

• Specifically formulated for gentle cleansing without compromising color vibrancy

• Contains the optimal amount of violet pigment to visually brighten hair and eliminate brassy tones

• For daily use

Contents

1x Oribe Bright Blonde Shampoo Travel, 75 ml

Ingredients

Aqua/Water/Eau, Sodium Lauroyl Methyl Isethionate, Sodium Cocoyl Isethionate, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Cocamide MIPA, Glycerin, Capryloyl/Caproyl Methyl Glucamide, Lauroyl/Myristoyl Methyl Glucamide, Dimethicone, Acrylates/Beheneth-25 Methacrylate Copolymer, Polyglyceryl-3 Caprate, Glycol Distearate, Pentylene Glycol, Propylene Glycol, Parfum/Fragrance, Sodium Lauroamphoacetate, Palmitamidopropyltrimonium Chloride, Amodimethicone, Coconut Acid, Divinyldimethicone/Dimethicone Copolymer, Sodium Isethionate, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Hydroxyacetophenone, Benzoic Acid, Sodium Benzoate, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Disodium EDTA, Panthenol, Polyquaternium-7, Laureth-23, Laureth-4, Cetrimonium Chloride, Trideceth-15, Trideceth-3, Rice Oil Glycereth-8 Esters, Sunflower Seed Oil Glycereth-8 Esters, Quaternium-95, Sorbitol, Silicone Quaternium-22, Phenoxyethanol, Citric Acid, C12-13 Pareth-23, C12-13 Pareth-3, Salicylic Acid, Propanediol, Dipropylene Glycol, Butylene Glycol, Stearic Acid, Cocamidopropyl Betaine, Alcohol, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Acetic Acid, Citrus Limon (Lemon) Fruit Extract, Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower Extract, Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract, Cystine Bis-PG-Propyl Silanetriol, Hydrolyzed Vegetable Protein PG-Propyl Silanetriol, Oryza Sativa (Rice) Seed Protein, Hydrolyzed Vegetable Protein, Phytic Acid, Leontopodium Alpinum Extract, Oryza Sativa (Rice) Extract, Amber Extract, Citrullus Lanatus (Watermelon) Fruit Extract, Gluconolactone, Potassium Sorbate, Citrulline, Ethylhexylglycerin, Rhodiola Rosea Root Extract, Caesalpinia Spinosa Gum, Litchi Chinensis Pericarp Extract, Moringa Oleifera Seed Extract, Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate, Hydrolyzed Linseed Extract, Pisum Sativum (Pea) Extract, Disodium Phosphate, Lecithin, Calcium Gluconate, Benzyl Alcohol, Lepidium Sativum Sprout Extract, Limonene, Hexyl Cinnamal, Linalool, CI 60730 (Ext. Violet 2).

Skip product gallery

Accessory Items

Oribe Gold Lust Transformative Masque 150 ml
Oribe Gold Lust Transformative Masque 150 ml

Content: 0.15 Liter (€533.33 / 1 Liter)

Regular price: €80.00
Skip product gallery

Accessory Items

Oribe Gold Lust Transformative Masque 150 ml
Oribe Gold Lust Transformative Masque 150 ml

Oribe Gold Lust Transformative Masque 150 ml Rekonstruiert und kräftigt jede Faser. Stärkt die Schuppenschicht und füllt Schwachstellen auf. Verbessert die Elastizität und lässt das Haar jugendlich aussehen. AnwendungEinmassieren, einwirken lassen, so lange du möchtest, ausspülen. Benefits• Spendet intensive Nährstoffe und Pflege• Baut wieder auf und stärkt jede Faser• Kräftigt die Haarwurzel und füllt schwache Stellen wieder auf• Verbessert die Elastizität • Gibt überstrapaziertem Haar seine jugendliche Form zurückLieferumfang1x Oribe Gold Lust Transformative Masque, 150 ml InhaltsstoffeAqua/Water/Eau, Cetearyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, Cetyl Alcohol, Dimethicone, Stearamidopropyl Dimethylamine, Cetyl Esters, Amodimethicone, Glycerin, Propanediol, Phenoxyethanol, Hydrogenated Ethylhexyl Olivate, Parfum/Fragrance, Caprylyl Glycol, Isopropyl Alcohol, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Stearyl Alcohol, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Ethylhexylglycerin, Cetrimonium Chloride, Polysorbate 60, Benzyl Alcohol, Panthenol, Hydrogenated Olive Oil Unsaponifiables, Potassium Sorbate, Chlorphenesin, Sodium Benzoate, Disodium EDTA, C11-15 Pareth-7, Laureth-9, Trideceth-15, Trideceth-3, Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate, BHT, Trideceth-12, Polysilicone-15, Jojoba Esters, Quaternium-95, Citric Acid, Acetic Acid, Adansonia Digitata Seed Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Caffeine, Citrullus Lanatus (Watermelon) Seed Oil, Moringa Oleifera Seed Oil, Butylene Glycol, Alcohol, Camellia Sinensis Leaf Extract, Chondrus Crispus Extract, Citrus Limon (Lemon) Fruit Extract, Jasminum Officinale (Jasmine) Flower Extract, Ribes Nigrum (Black Currant) Fruit Extract, Cystine Bis-PG-Propyl Silanetriol, Hydrolyzed Vegetable Protein PG-Propyl Silanetriol, Hydrolyzed Vegetable Protein, Niacinamide, Santalum Album (Sandalwood) Extract, Leontopodium Alpinum Extract, Tocopherol, Vegetable Amino Acids, Cupressus Sempervirens Seed Extract, Oryza Sativa (Rice) Seed Protein, Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate, Phytic Acid, Oryza Sativa (Rice) Extract, Gluconolactone, Biotin, Litchi Chinensis Pericarp Extract, Moringa Oleifera Seed Extract, Disodium Phosphate, Calcium Gluconate, Limonene, Hexyl Cinnamal.

Content: 0.15 Liter (€533.33 / 1 Liter)

Regular price: €80.00
Skip product gallery

Similar Items

ORIBE – Serene Scalp Balancing Shampoo 250 ml
ORIBE – Serene Scalp Balancing Shampoo 250 ml

ORIBE – Serene Scalp Balancing ShampooFlake-free. Soothed. Beautifully balanced. The Serene Scalp Balancing Shampoo is Oribe’s luxurious solution for dandruff, dryness, and irritation. Powered by salicylic acid, it gently exfoliates the scalp, removing flakes while calming itchiness and redness — all without stripping or dulling the hair. Perfect for maintaining a healthy scalp ecosystem while keeping hair glossy, soft, and vibrant. Benefits • Effectively removes dandruff • Soothes dryness, redness & irritation • Restores moisture balance to scalp & hair • Safe for color-treated hair • Gentle yet powerful formula • Leaves hair smooth, fresh & healthy How to Use Lather, indulge, rinse thoroughly. Contents1x Oribe Serene Scalp Balancing Shampoo 250 mlKey Ingredients Oribe Signature Complex Defends against oxidative stress, UV damage & keratin depletion. Orange & Lemon Extracts Support scalp moisture and clarity. Sugarcane Extract Deeply nourishes scalp & hair. Pea Sprout Extract Improves elasticity & reduces breakage. Salicylic Acid Gently exfoliates the scalp to remove flakes and relieve itching. Aqua/Water/Eau, Sodium C14-16 Olefin Sulfonate, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Salicylic Acid, Acrylates Copolymer, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Citrullus Lanatus (Watermelon) Fruit Extract, Litchi Chinensis Fruit Extract, Leontopodium Alpinum Extract, Biotin, Niacinamide, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Vaccinium Myrtillus Fruit Extract, Saccharum Officinarum (Sugarcane) Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Extract, Citrus Limon (Lemon) Fruit Extract, Acer Saccharum (Sugar Maple) Extract, Acacia Seyal Gum Extract, Pisum Sativum (Pea) Sprout Extract, Hydrolyzed Quinoa, Hydrolyzed Vegetable Protein PG-Propyl Silanetriol, Ascorbic Acid, Aspartic Acid, Alanine, Arginine, Glycine, Histidine, Isoleucine, Phenylalanine, Proline, Serine, Threonine, Valine, Sodium PCA, PCA, Capryloyl/Caproyl Methyl Glucamide, Polysorbate 20, PEG-8 Laurate, Potassium Hydroxide, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Bis-Cetearyl Amodimethicone, Linoleamidopropyl PG-Dimonium Chloride Phosphate, Silicone Quaternium-22, Cetyl Triethylmonium Dimethicone PEG-8 Succinate, Laureth-4, Polyglyceryl-3 Caprate, Quaternium-95, PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Ceteareth-25, Ceteareth-7, Sodium Lactate, Dipropylene Glycol, Propanediol, Tetrasodium EDTA, Synthetic Fluorphlogopite, Tin Oxide, Citric Acid, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, Parfum/Fragrance, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool, CI 77891 (Titanium Dioxide)

Content: 0.25 Liter (€236.00 / 1 Liter)

Regular price: €59.00
ORIBE – Eternal Curls Moisturizing Shampoo 250 ml
ORIBE – Eternal Curls Moisturizing Shampoo 250 ml

ORIBE – Eternal Curls Moisturizing Shampoo 250 ml Gentle cleansing meets deep hydration.Designed for curly, coily and textured hair (curl types 2–4), this nourishing shampoo instantly restores moisture while improving softness, manageability and shine. The Microemulsion Smoothing System seals the cuticle for enhanced smoothness and lasting hydration. An advanced Amino Acid Complex strengthens and repairs the hair fiber while moisturizing both hair and scalp – leaving curls silky, defined and tangle-free. Intense hydrationImproved curl controlReduced frizz & enhanced detangling Suitable for all hair types, especially curly, coily and textured hair. How to use Lather, indulge, rinse thoroughly. Contents1x Oribe Eternal Curls Moisturizing Shampoo, 250 mlIngredients Aqua/Water/Eau, Sodium Cocoyl Isethionate, Laureth-5 Carboxylic Acid, Silicone Quaternium-3, Amodimethicone, Glycereth-26, Coconut Acid, Cocamide MIPA, Glycol Distearate, Sodium Isethionate, Parfum/Fragrance, Propanediol, Polyquaternium-1, Sodium Hydroxide, Trideceth-12, Potassium Sorbate, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, Polyquaternium-59, Glycerin, Panthenol, Butylene Glycol, Sodium PCA, Sodium Lactate, Arginine, Aspartic Acid, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, PCA, Citrullus Lanatus (Watermelon) Fruit Extract, Leontopodium Alpinum Flower/Leaf Extract, Litchi Chinensis Fruit Extract, Glycine, Alanine, Serine, Valine, Phenoxyethanol, Isoleucine, Proline, Threonine, Styrax Benzoin Resin Extract, Histidine, Phenylalanine, Sodium Benzoate, Citric Acid, Limonene, Hexyl Cinnamal.

Content: 0.25 Liter (€236.00 / 1 Liter)

Regular price: €59.00
ORIBE Supershine Hydrating Shampoo 250 ml
ORIBE Supershine Hydrating Shampoo 250 ml

ORIBE Supershine Hydrating ShampooHydration and shine for soft, smooth-looking hairORIBE Supershine Hydrating Shampoo is a rich, hydrating shampoo designed for dull, dry-looking hair. It gently cleanses while helping to maintain the hair’s natural oils and supports a soft, smooth feel with enhanced shine.The formula combines hydrating and smoothing properties with ORIBE’s focus on glossy, polished-looking hair. It provides moisture without weighing the hair down and helps improve manageability while reducing the appearance of frizz.BenefitsGently cleanses while helping to maintain the hair’s natural oilsProvides rich hydration without weighing hair downHelps leave hair soft and smoothEnhances shine and brillianceHelps improve frizz control and manageabilityContains Pro-Vitamin B5Available in 75 ml, 250 ml, 1,000 ml and 1,000 ml refill sizesHow to useApply to wet hair and work into a lather. Rinse thoroughly.For a complete Supershine routine, pair with ORIBE Supershine Hydrating Conditioner and Supershine Moisturizing Cream. The ORIBE Supershine Discovery Collection at maske berlin also combines the shampoo in travel size with the conditioner and moisturizing cream.Contents1 × ORIBE Supershine Hydrating Shampoo, 250 mlIngredientsAqua/Water/Eau, Sodium Cocoyl Isethionate, Sodium Lauroyl Methyl Isethionate, Cocamide MIPA, Dimethicone, Propanediol, Polyglyceryl-3 Laurate, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Pentylene Glycol, Glycerin, Acrylates/Beheneth-25 Methacrylate Copolymer, Parfum/Fragrance, Glycol Distearate, Sodium Lauroamphoacetate, Amodimethicone, Sodium PCA, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Sorbeth-230 Tetraoleate, Divinyldimethicone/Dimethicone Copolymer, Caprylyl Glycol, Sodium Benzoate, Chlorphenesin, Polyquaternium-113, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Ethylhexylglycerin, Polyquaternium-7, Sodium Phytate, Quaternium-95, Decyl Glucoside, Panthenol, Vaccinium Macrocarpon (Cranberry) Fruit Extract, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Laureth-23, Laureth-4, Cetrimonium Chloride, Dimethiconol, Trideceth-15, Trideceth-3, Sorbitan Laurate, Hydrolyzed Vegetable Protein, Lauryl Glucoside, Phenoxyethanol, Fumaric Acid, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, C12-13 Alketh-23, C12-13 Alketh-3, Salicylic Acid, Citrullus Lanatus (Watermelon) Seed Oil, Litchi Chinensis Fruit Extract, Vaccinium Macrocarpon (Cranberry) Seed Oil, Stearic Acid, Leontopodium Alpinum Flower/Leaf Extract, Acetic Acid, Glyceryl Caprylate, Sodium Metabisulfite, Citric Acid, Pentaerythrityl Tetra-di-t-butyl Hydroxyhydrocinnamate, Potassium Hydroxide, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool.

Content: 0.25 Liter (€244.00 / 1 Liter)

Regular price: €61.00
Siriderma Basisches Pflege-Shampoo - 250ml
Siriderma Basisches Pflege-Shampoo - 250ml
Siriderma Basisches Pflege-Shampoo: ohne Duftstoffe 250ml

Siriderma Basisches Pflege-Shampoo - leicht Duftend • ohne Duftstoffe • 250ml Basisches Shampoo für milde Reinigung und kräftiges Haar bei empfindlicher, gereizter Kopfhaut, auch geeignet bei Neurodermitis, Psoriasis und zu Allergien neigender Haut. Höchstverträgliche Haarpflege auch bei sehr sensibler, irritierter oder juckender Kopfhaut. Geeignet für alle Hauttypen, optimal als Theraphiebegleitung bei strapazierter, schuppender oder juckender Kopfhaut. Ausgesuchte milde Pflegesubstanzen, der Wirkkomplex der Provitamine A und B5 sowie alpha-Bisabolol kräftigen das Haar und geben ihm einen gesunden Glanz. Rötungen und Reizungen der Kopfhaut wird entgegengewirkt. AnwendungJe nach Haarlänge eine kirsch- bzw. pflaumengroße Menge von dem Siriderma Pflegeshampoo sanft in das nasse Haar einmassieren und im gesamten Haar verteilen. Kurz einwirken lassen und dann wieder ausspülen. InhaltsstoffeAqua, MIPA-Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Glyceryl Laurate, Polysorbate 20, Sodium Lauroyl Glutamate, Glycerin*, Panthenol, Sucrose Cocoate, Sodium Chloride, Bisabolol, Sodium Bicarbonate, Helianthus Annuus Seed Oil, Beta-Carotene *vegetable glycerin * Pflanzliches Glycerin Inhalt: 250ml

Content: 250 Milliliter (€5.98 / 100 Milliliter)

Regular price: €14.95
Oribe Bright Blonde Shampoo 250 ml
Oribe Bright Blonde Shampoo 250 ml

ORIBE Bright Blonde Shampoo • 250 mlGently cleanses the hair. Makes the hair look brighter and eliminates yellow tones. The shampoo gently cleanses blonde and silver hair while restoring visible luminosity. Its revitalising violet formula corrects unwanted brassiness and yellow tones while brightening natural highlights and refreshing the overall tone. Application Apply a small amount of ORIBE Bright Blonde Shampoo for Beautiful Color to wet hair, lather and rinse thoroughly. For a coordinated blonde-care routine, pair the shampoo with ORIBE Bright Blonde Conditioner for Beautiful Color. The conditioner complements the toning routine while providing moisture, softness and shine. Explore the complete ORIBE hair care collection at maske berlin for additional products to build a personalised haircare routine. Contents1x Oribe Bright Blonde Shampoo, 250 mlIngredients Aqua/Water/Eau, Sodium Lauroyl Methyl Isethionate, Sodium Cocoyl Isethionate, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Cocamide MIPA, Glycerin, Capryloyl/Caproyl Methyl Glucamide, Lauroyl/Myristoyl Methyl Glucamide, Dimethicone, Acrylates/Beheneth-25 Methacrylate Copolymer, Polyglyceryl-3 Caprate, Glycol Distearate, Pentylene Glycol, Propylene Glycol, Parfum/Fragrance, Sodium Lauroamphoacetate, Palmitamidopropyltrimonium Chloride, Amodimethicone, Coconut Acid, Divinyldimethicone/Dimethicone Copolymer, Sodium Isethionate, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Hydroxyacetophenone, Benzoic Acid, Sodium Benzoate, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Disodium EDTA, Panthenol, Polyquaternium-7, Laureth-23, Laureth-4, Cetrimonium Chloride, Trideceth-15, Trideceth-3, Rice Oil Glycereth-8 Esters, Sunflower Seed Oil Glycereth-8 Esters, Quaternium-95, Sorbitol, Silicone Quaternium-22, Phenoxyethanol, Citric Acid, C12-13 Pareth-23, C12-13 Pareth-3, Salicylic Acid, Propanediol, Dipropylene Glycol, Butylene Glycol, Stearic Acid, Cocamidopropyl Betaine, Alcohol, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Acetic Acid, Citrus Limon (Lemon) Fruit Extract, Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower Extract, Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract, Cystine Bis-PG-Propyl Silanetriol, Hydrolyzed Vegetable Protein PG-Propyl Silanetriol, Oryza Sativa (Rice) Seed Protein, Hydrolyzed Vegetable Protein, Phytic Acid, Leontopodium Alpinum Extract, Oryza Sativa (Rice) Extract, Amber Extract, Citrullus Lanatus (Watermelon) Fruit Extract, Gluconolactone, Potassium Sorbate, Citrulline, Ethylhexylglycerin, Rhodiola Rosea Root Extract, Caesalpinia Spinosa Gum, Litchi Chinensis Pericarp Extract, Moringa Oleifera Seed Extract, Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate, Hydrolyzed Linseed Extract, Pisum Sativum (Pea) Extract, Disodium Phosphate, Lecithin, Calcium Gluconate, Benzyl Alcohol, Lepidium Sativum Sprout Extract, Limonene, Hexyl Cinnamal, Linalool, CI 60730 (Ext. Violet 2).

Content: 0.25 Liter (€220.00 / 1 Liter)

Regular price: €55.00
Oribe Gold Lust Dry Shampoo Travel 75 ml
Oribe Gold Lust Dry Shampoo Travel 75 ml

Oribe Gold Lust Dry Shampoo Travel 75 mlDurchsichtiges Pulver absorbieren Verunreinigungen und Öl von Haar und Kopfhaut. Erzeugt keine zusätzliche Struktur und kaum Griff oder Schwere. Spendet Nährstoffe und stärkt trockenes, beschädigtes Haar. ANWENDUNGGut schütteln. Aus 20 - 25 cm Entfernung aufsprühen. Mit den Fingern durchkämmen oder ausbürsten, bis das Produkt vollständig eingezogen ist. Das Ergebnis: sauberes, lockeres, gesundes Haar.   BENEFITS• Transparentes Puder absorbiert sofort Schmutz und Öl von Haar und Kopfhaut• Gibt keine zusätzliche Textur oder Griffigkeit und beschwert das Haar nicht• Nährt und stärkt trockenes, beschädigtes Haar• Schützt das Haar und die Haarfarbe, dein Föhnstyling bleibt längere erhalten, frische dein Haar zwischen den Stylings auf• Das Haar ist weich, glatt und hat einen natürlichen Touch• Gibt dem Haar Fülle und Bewegung Lieferumfang1x Oribe Gold Lust Dry Shampoo Travel, 75 ml   INHALTSSTOFFEIsobutane, Propane, SD Alcohol 40-B (Alcohol Denat.), Aluminum Starch Octenylsuccinate, Parfum/Fragrance, Aqua/Water/Eau, Cyclopentasiloxane, Isopropyl Myristate, Crambe Abyssinica Seed Oil, Niacinamide, Stearalkonium Hectorite, Caffeine, Citrullus Lanatus (Watermelon) Seed Oil, Propylene Carbonate, Glycerin, Bambusa Arundinacea Juice, Oryza Sativa (Rice) Hull Powder, Ethylhexyl Salicylate, Caprylic/Capric Triglyceride, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Commiphora Myrrha Resin Extract, Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower Extract, Biotin, Phenoxyethanol, Litchi Chinensis Fruit Extract, Leontopodium Alpinum Flower/Leaf Extract, Apium Graveolens (Celery) Seed Extract, Vegetable Amino Acids, Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate, Citric Acid, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool, Citral.

Content: 75 Milliliter (€36.67 / 100 Milliliter)

Regular price: €27.50
Oribe Magnificent Volume Shampoo 250 ml
Oribe Magnificent Volume Shampoo 250 ml

Oribe Magnificent Volume Shampoo 250 mlHigh-Tech-Polymere verleihen dem Haar Fülle. Schwerelose Feuchtigkeit. Stützt und kräftigt. ANWENDUNGEinmassieren, einwirken lassen (mindestens eine Minute), ausspülen.  BENEFITS• Sulfatfrei• Hightech-Polymere stärken den Haarschaft• Schwerelose Feuchtigkeit und Kämmbarkeit• Festigt und StärktLieferumfang1x Oribe Magnificent Volume Shampoo, 250 ml INHALTSSTOFFEAqua/Water/Eau, Sodium Lauroyl Methyl Isethionate, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Sodium Cocoyl Isethionate, Lauroyl/Myristoyl Methyl Glucamide, Acrylates Crosspolymer-4, Polyglyceryl-3 Laurate, Polysorbate 20, Sorbeth-230 Tetraoleate, Parfum/Fragrance, Capryloyl/Caproyl Methyl Glucamide, Sodium Lauroamphoacetate, Pentylene Glycol, Propanediol, Silicone Quaternium-8, Coconut Acid, Trideceth-10, Cocamide MIPA, Caprylyl Glycol, Propylene Glycol, Hydroxyacetophenone, Decyl Glucoside, Sodium Benzoate, Sodium Isethionate, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Panthenol, Ethylhexylglycerin, Sorbitan Laurate, Sodium Phytate, BHT, Rice Oil Glycereth-8 Esters, Quaternium-95, Cinnamidopropyltrimonium Chloride, Glycerin, Citric Acid, Sorbic Acid, Sorbitol, Maltodextrin, Galactoarabinan, Hydrolyzed Vegetable Protein, Salvia Hispanica Seed Extract, Trehalose, Xylitol, Camellia Sinensis Leaf Extract, Alcohol, Oryza Sativa (Rice) Seed Protein, Sodium Phosphate, Citrullus Lanatus (Watermelon) Seed Oil, Phytic Acid, Oryza Sativa (Rice) Extract, Gluconolactone, Caesalpinia Spinosa Fruit Extract, Serenoa Serrulata Fruit Extract, Butylene Glycol, Helianthus Annuus (Sunflower) Sprout Extract, Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate, Hydrolyzed Lupine Protein, Hydrolyzed Vegetable Protein PG-Propyl Silanetriol, Disteareth-75 IPDI, Leontopodium Alpinum Extract, Phenoxyethanol, Calcium Gluconate, Sodium Hydroxide, Potassium Sorbate, Disodium EDTA, Litchi Chinensis Pericarp Extract, Moringa Oleifera Seed Extract, Disodium Phosphate, Limonene, Hexyl Cinnamal.  

Content: 0.25 Liter (€208.00 / 1 Liter)

Regular price: €52.00