Maskenbildner
Skip to main content Skip to search Skip to main navigation

Product information "Fischbach und Miller Hair-Tape Toupetklebeband 2,5cm"

Hair Tape Toupee Tape

Contents: double-sided tape roll 25mm x 5m

Skip product gallery

Similar Items

Alcone Company Mark Traynor - Face & Neck Lift - Refill Tapes
Alcone Company Mark Traynor - Face & Neck Lift - Refill Tapes

Mark Traynor - Face & Neck Lift - REFILLS Content: 12 spare tapes

Content: 12 ct (€1.75 / 1 ct)

Regular price: €21.00
WALKER TAPE Super Stick 1" x 3yds. Tape Roll
WALKER TAPE Super Stick 1" x 3yds. Tape Roll

WALKER TAPE Super Stick 1" x 3yds. Tape Roll Super Stick Tape-RollsSuper Stick ist bekannt für seine hohe Klebekraft.Es hält stark, lässt sich aber leicht und ohne Rückstände entfernen.  Es handelt sich um ein starkes Klebeband, das sich leichter verarbeiten lässt. Das Trägermaterial ist blau, aber das eigentliche Klebeband ist durchsichtig. Bandbreite 2,5cm, Länge: 2,75m   Inhalt: 1 Rolle

Regular price: €28.90
Skip product gallery

Customers also viewed

WALKER TAPE Super Stick 1" x 3yds. Tape Roll
WALKER TAPE Super Stick 1" x 3yds. Tape Roll

WALKER TAPE Super Stick 1" x 3yds. Tape Roll Super Stick Tape-RollsSuper Stick ist bekannt für seine hohe Klebekraft.Es hält stark, lässt sich aber leicht und ohne Rückstände entfernen.  Es handelt sich um ein starkes Klebeband, das sich leichter verarbeiten lässt. Das Trägermaterial ist blau, aber das eigentliche Klebeband ist durchsichtig. Bandbreite 2,5cm, Länge: 2,75m   Inhalt: 1 Rolle

Regular price: €28.90
Alcone Company Mark Traynor - Face & Neck Lift - Refill Tapes
Alcone Company Mark Traynor - Face & Neck Lift - Refill Tapes

Mark Traynor - Face & Neck Lift - REFILLS Content: 12 spare tapes

Content: 12 ct (€1.75 / 1 ct)

Regular price: €21.00
Alcone Company Mark Traynor - Face & Neck Lift (BEIGE)
Alcone Company Mark Traynor - Face & Neck Lift (BEIGE)

MARK TRAYNOR FACE LIFT KIT – BEIGE The original Temporary Face Lift System by Mark Traynor, trusted by makeup artists since 1969. Designed for a temporary lifting effect that visibly refines facial contours without invasive procedures. Set includes • 1 × Beige Face String • 1 × Beige Neck String • 1 × Invisitape Refill Pack (12 pcs) • Instructions Application Determine placement. Clean skin with alcohol. Apply tape. Hook string and adjust tension.

Regular price: €41.00
Frends Beauty Supply GAFQUAT 16oz.
Frends Beauty Supply GAFQUAT 16oz.

GAFQUAT 14oz. Gaf Quat is used to create a hairstyle known in the jargon as "concreted". Make-up artists use it to put on the hair and put on a wig or glue an artificial bald head. Hardens to a smooth surface. Rinse with warm water and shampoo. Maybe several washes are necessary. Gaf Quat can be diluted with alcohol. Content. 14oz./406ml

Content: 0.406 Liter (€221.43 / 1 Liter)

Regular price: €89.90
Fischbach und Miller Hair-Tape Toupetklebeband 1,2 cm
Fischbach und Miller Hair-Tape Toupetklebeband 1,2 cm

Hair Tape Toupee Tape. Roll 12mm x 5m

Regular price: €23.00